„Tu gali!“ bus tęsiamas ir kitais mokslo metais

  • paskelbė

Šiemet Lino Kleizos labdaros ir paramos fondo ir Lietuvos policijos departamento iniciatyva startavęs laisvalaikio užimtumo projektas „Tu gali!“ rizikos grupės vaikams bus tęsiamas ir kitais mokslo metais.

Projektas „Tu gali!“ per šių metų kovą-gegužę įtraukė 120 vaikų iš globos įstaigų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kurie jo metu lankė krepšinio treniruotes ir mokėsi specialių savigynos pratimų.

„Šiais metais kartu su policija pirmąkart įgyvendinome projektą „Tu gali!”, skirtą paįvairinti ir įprasminti vaikų laisvalaikį po pamokų. Džiaugiuosi, kad mūsų su policija, kaip partnerių, bendradarbiavimas pasiteisino – pažindami krepšinio ir savigynos paslaptis, vaikai mokėsi disciplinos, pozityvios ir sveikos gyvensenos“, – teigė krepšininkas Linas Kleiza.

Pasak jo, tikimasi, jog projektas bus tęsiamas rugsėjį jau gerokai didesniu mastu, o Lietuvos maisto tiekimo, logistikos, sporto ir laisvalaikio bendrovės taps jo socialiniais partneriais.

,,Vaikai entuziastingai jungėsi prie projekto ,,Tu gali!“ ir nepaliaujamai klausinėja apie jo tęstinumą, todėl bus ieškoma galimybių įtvirtinti sėkmingos iniciatyvos pavyzdžiu galimą tradiciją bei sudalyti sąlygas vaikams turiningai leisti laisvalaikį visus metus“, – teigė „Tu gali!” projekto vadovė Indrė Spečiūnaitė.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis tikino, kad šis projektas – unikalus ankstyvosios prevencijos būdas, kuriam Lietuvos policija skiria ypatingą dėmesį.

,,Džiaugiamės sėkminga partneryste su krepšininku Linu Kleiza ir kitais socialiniais partneriais šiemet bei tikimės, kad ateityje šio bendradarbiavimo pagrindu bus inicijuotas ir įgyvendintas dar ne vienas puikus projektas“, – sakė policijos generalinis komisaras.

Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos instituto direktorė bei NVO Vaikams Konfederacijos garbės prezidentė Giedrė Kvieskienė linkėjo, jog šis projektas taptų užkrečiamu pavyzdžiu, kuris kasmet įtrauktų vis daugiau socialinių partnerių bei vaikų.

,,Ši iniciatyva puikiai parodo kaip sėkmingo bendradarbiavimo dėka galima kurti pozityviąja socializacija, kuri ypatingai svarbi jautriausiai visuomenės grupei – vaikams“, – sakė G. Kvieskienė.

Šiemet projekte „Tu gali!“ dalyvavo Vilniaus vaikų globos namai „Atsigręžk į vaikus“, Vėliučionių vaikų socializacijos centras, Kauno savivaldybės vaikų globos namai, Klaipėdos vaikų globos namai „Smiltelė“. Vaikai lankėsi sporto mokyklose bei policijos rengimo centruose, kur juos mokė profesionalūs sporto mokytojai.

Projektu „Tu gali!“ siekiama vykdyti ankstyvąją nusikaltimo prevenciją, vaikus mokant pozityvios ir sveikos gyvensenos, mažinti socialinę atskirtį,  suteikti galimybes sunkiomis socialinėmis ir finansinėmis sąlygomis augantiems vaikams gauti kokybišką užklasinį ugdymą, skatinti valstybės institucijų ir policijos savanorišką veiklą sprendžiant socialinės atskirties ir skurdo problemas. Programą remia Všį „OSFL projektai”.

Švietimo ir mokslo ministerijos 2010 metų duomenimis,  neformaliojo švietimo veiklose dalyvauja per 122 tūkst. mokinių, o  neformaliajam švietimui skiriama nuo 5 iki 10 proc. savivaldybių biudžetų lėšų.

Projekto iniciatoriai ir partneriai: