Seime konferencija apie medijų raštingumą

  • paskelbė

2023 m. kovo 2 dieną Lietuvos Respublikos Seime – tarptautinė mokslinė konferencija „Medijų raštingumas ir informacinės technologijos: iššūkiai ir sprendimai XXI amžiuje“.

Vytauto Didžiojo universiteto kartu su Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija organizuojamos konferencijos tikslas – išnagrinėti medijų raštingumo ir informacinių technologijų keliamus iššūkius ir galimybes moderniajai visuomenei ir švietimui.

Konferencijoje numatytos dvi plenarinės sesijos. Kiekvienoje sesijoje pranešimus skaitys ekspertai ir specialistai medijų raštingumo ir informacinių technologijų srityse. Pirmąją plenarinę sesiją moderuos Ilona Tandzegolskienė-Bielaglovė ir Nijolė Čiučiulkienė, abi iš Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos. Šioje sesijoje pristatys pranešimus profesoriai ir ekspertai iš JAV, Danijos, Švedijos, Norvegijos ir Graikijos, nagrinėsiantys tokias temas kaip skaitmeninis rašymas ir mokymas, empatiškos medijos vaikams ir jaunimui, medijų raštingumas ir žmogaus teisės. Taip pat pranešėjai diskutuos apie inovacijas derinant nuotolinį ir kontaktinį mokymąsi, siekiant pagerinti medijų raštingumą.

Antroji plenarinė sesija bus moderuojama Giedrės Kvieskienės ir Povilo Urbšio iš Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos ir apims ekspertų iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Nyderlandų pranešimus. Šiuose pranešimuose bus nagrinėjamos įvairios temos, susijusios su medijų raštingumu, įskaitant Rusijos propagandinį naratyvą Lietuvoje, skaitmenines platformas ir informuotus piliečius, medijų ir informacinio raštingumo kompetencijas bibliotekose, medijų raštingumą pilietinio ir patriotinio jaunimo švietimo procese, taip pat būdus mažinti rizikas internete per bendradarbiavimo strategijas.

Renginyje siekiama suteikti platformą ekspertams ir praktikams dalintis savo įžvalgomis ir patirtimi medijų raštingumo ir informacinių technologijų srityse ir ieškoti inovatyvių sprendimų.

Antroji renginio diena vyks VDU Švietimo akademijoje.

www.lduk.lt informacija