Prezidentūroje pristatyta Pilietiškumo mokykla

  • paskelbė

Pilietines iniciatyvas plėtojanti Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija šiemet kovo 15 dieną, trečiadienį, dalyvavo virtualios mokymosi svetainės „Pilietiškumo mokykla“ pristatyme ir diskusijoje pilietiškumo tema prezidentūroje.

,,Džiugu, kad pilietiškumo ugdymas šalyje yra svarbus aukščiausiu valstybės lygmeniu. Tikimės, kad naujoji, virtuali Pilietiškumo mokykla sudarys galimybes įdomias pilietinio ugdymo veiklas įsitraukti daugiau vaikų ir jaunimo, neapribojant geografiškai“, – sakė NVO vaikams konfederacijos Valdybos pirmininkė dr. Eglė Celiešienė.

Prezidento iniciatyva sukurta visiems atvira virtuali mokymosi svetainė „Pilietiškumo mokykla“ (nuoroda: www.pilietiskumomokykla.lt) skirta pilietiniam ugdymui(si), siekiant suteikti žinių apie valstybę,  ugdyti pilietiškumą ir pilietinę savimonę, teigiama prezidentūros pranešime spaudai.

Svetainės turinio pagrindą sudaro Valstybės pažinimo centro ekspozicijoms ekspertų sukurtas turinys ir centro edukacinėse programose sukaupta patirtis. Svetainėje galima rasti įvairios vaizdinės, garsinės medžiagos, daugiau nei 200 tekstų, interaktyvių testų, mokomųjų žaidimų bei užduočių. Svetainės turinys atliepia pilietiškumo ugdymo programas, platforma naudotis kviečiami mokytojai, mokiniai ir visi Lietuvos piliečiai.

Kreipdamasis į daugiau nei 100 Prezidentūros Baltojoje salėje susirinkusių mokytojų ir NVO atstovų, Prezidentas išreiškė lūkestį, jog „Pilietiškumo mokykla“ papildys pamokų turinį mokyklose ir bus naudojama kaip įrankis pilietiškumo pamokose.

Dažnai kartojame, kad laisvė nėra savaime suprantama. Ši žinutė skirta mums visiems. Turime mokytis apginti savo laisvę ir valstybę, atpažinti grėsmes ir  dezinformaciją, mąstyti kritiškai ir auginti atsparumą“, – pranešime spaudai sakė šalies vadovas.

Renginio metu taip pat vyko pokalbis pilietiškumo tema, kuriame Prezidentas diskutavo apie pilietinės savimonės stiprinimą, patriotizmą, vienybę ir laisvę. Diskusijoje dalyvavo signatarė Irena Andrukaitienė,  Antakalnio gimnazijos mokinys Vytautas Chadzevičius, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai Vilius Vaivada ir Mantas Kairys, iš emigracijos į Lietuvą sugrįžęs Renatas Žyla, režisierė Giedrė Žickytė. Pokalbį moderavo istorijos ir pilietiškumo mokytojas Laurynas Kudijanovas.

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija (LDUK) šiuo metu įgyvendina projektą ,,Jaunimo balsas: Pozityvių Pokyčių Įgalinimas“, kurio tikslas yra sukurti lengvai naudojamą įrankį vidurinėms mokykloms, kad būtų paskatintas vaikų ir jaunimo dalyvavimas politiniame gyvenime ir įtraukimas į demokratinį dalyvavimą. Projektas finansuojamas pagal ,,ERASMUS+“ programą, o partneriai yra Europos žmonių forumas. Atvirojo ugdymo metodai sėkmingai naudojami vidurinėse mokyklose skatinant ankstyvą vaikų ir jaunimo domėjimąsi inovacijomis ir verslumu, o šis metodas taip pat yra puikus būdas skatinti domėtis politika ir įsitraukti į politinius procesus.

www.lduk.lt ir Prezidento komunikacijos grupė informacija ir nuotraukos