Lietuvoje motociklų sportas nuolat populiarėja

  • paskelbė

Lietuvoje motociklų sportas nuolat populiarėja. Tai rodo ir ką tik praūžęs 2023 m. Dakaro ralis, tapęs gana rimtu išbandymu tiek Lietuvos, tiek užsienio sportininkams. Kaip jau ne kartą yra pasakoję garsūs Lietuvos sportininkai ir Dakaro dalyviai – šis sportas išties brangus. Moderni technika, trasų nuoma treniruotėms, įgūla, detalės, trasportas ir visi kiti reikiami dalykai kainuoja milžiniškus pinigus.

„Vilniaus motosporto klubo“ vadovas Balys Bardauskas primena, kad visgi reikėtų pradėti nuo mažų detalių.

„Augant šio sporto populiarumui, auga ir norinčių užsiimti šia sporto šaka. Tačiau norint pradėti važiuoti motociklu reikalingi motociklai. Tad visų pirma, kiekvienam sportininkui reikia susipažinti su motociklu, išmokti jį vairuoti, įsigyti aprangą, apsaugas ir panašiai. Vaikui iki 8 metų vien įsigyti
sporto inventorių kainuoja nuo 4000 eurų. Tai taip pat yra toli gražu ne kiekvienam norinčiajam įkandama sporto šaka. 1,5 metų vykęs projektas įrodė, kad nėra nieko neįmanomo – suteikėme galimybę susipažinti su motociklais, sportu, išmokti motokroso subtilybių, saugaus vairavimo net
100 vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų. Be to, įsigijome penkis naujus motociklus, su kuriais planuojame ir toliau tęsti treniruotes“, – teigia B. Bardauskas.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad įsitraukimas į aktyvią sportinę veiklą, dalyvavimas užsiėmimuose, skatina aktyvesnį laisvalaikį, treneriai moko sveiko gyvenimo įgdūžių, kurie padėtų gerai jaustis. Treniruotės įvairaus amžiaus grupių dalyviams vyko gryname ore motociklu, tai tapo puikia galimybe fiziškai aktyviai leisti laiką, padėti įveikti stresą, nes užsiimant šia veikla visos mintys sutelkiamos į vairavimą ir taip pailsima nuo problemų mokymosi įstaigoje, darbe, namie.

Vykdant fizinio aktyvumo veiklas nuosavoje trasoje Vilniaus mieste motosporto klubas siekė spręsti ir aplaukisauginius klausimus. Aplinkos ministerija, regioniniai parkai, girininkijos nuolat susiduria su nelegaliais motociklų pasivėžinimais neleistinose vietose, kurie ardo kraštovaizdį, miško paklotes ir pan., todėl Vilniaus miesto motosporto klubas savo treniruotes bei fizinio aktyvumo veiklas vykdo savo trasoje Vilniaus mieste, būtent treniruotėms skirtoje vietoje. Taip pat mokinant taisyklingo važiavimo motociklu, mokoma laikytis taisyklių bendro naudojimo, viešuose keliuose, skatinama keliuose važiuoti saugiai. Pabrėžtina, kad Vilniaus miesto motosporto klubo trasa – Perkūno trasa – yra vienintelė trasa Vilniaus mieste, kur galima lengvai pasiekti iš bet kurio Vilniaus mikrorajono ar Vilniaus rajono.

Sporto rėmimo fondo finansuotas projektas Nr. SRF-SIĮ-2021-1-1026 „Sportinės įrangos įsigijimas fizinio aktyvumo skatinimui“ vyko nuo 2021 m. birželio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d.