LDUK gerosios praktikos – „Skaitmeninėje savaitėje 2024“

  • paskelbė

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija (LDUK) kartu su Švedijos organizacija Ossiannilsson Quality in Open Online Learning (QOOL) „Skaitmeninės savaitės 2024“ metu pristatys iniciatyvą – „Visų besimokančiųjų skaitmeninė įtrauktis“ (arba DI4All). Šiemet jau treti metai, kaip LDUK dalyvauja šiose renginiuose.

Inciatyvos pristatymas vyks 2024 m. gegužės 24 d. 11 val. nuotoliniu būdu.

DI4All („Digital Inclusion for All Learners“ – angl. kalb.) projekto „Visų besimokančiųjų skaitmeninė įtrauktis DI4ALL“ pagrindiniai tikslai yra šie: tobulinti pagrindines jaunuolių kompetencijas, įgūdžius ir mokymosi rezultatus mokyklose, skatinti inovacijų tobulėjimą švietimo lygmeniu ir įtraukiant skaitmeninę įtrauktį. Taip pat siekiama stiprinti mokytojų ir pedagogų kompetencijas, skatinti skaitmeninę įtrauktį ir kovoti su dezinformacija švietimo ir ugdymo srityse.

„Skaitmeninės savaitės 2024“ (angl. ALL DIGITAL Weeks) yra visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Ji siekia paskatinti Europos Sąjungos šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas ir jų kuriamą naudą, bei pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje ir profesinėje veikloje. Akcija vyksta nuo 2010 m. ir per tą laiką padėjo beveik 1,5 mln. žmonių pirmą kartą prisijungti prie interneto arba patobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Kasmet ši iniciatyva įtraukia apie 100 000 europiečių iš daugiau nei 20 Europos šalių.

Šiais metais akcija truks tris savaites – 2024 m. gegužės 13-31 d. Jos šūkis – „Tobulinkime savo skaitmeninius įgūdžius“. Šiuo šūkiu tiek Lietuvos, tiek visos Europos gyventojai yra raginami nuolat tobulėti ir drąsiai pasitikti vykstančią skaitmeninę transformaciją.

Pirmosios savaitės pagrindinė tema – kibernetinis saugumas, kviečiame domėtis elektroninio atpažinimo priemonėmis, stiprinti budrumą ir sužinoti, kaip apsisaugoti nuo naujų internete vykstančių sukčiavimo būdų. Antrosios savaitės pagrindinė tema skirta skaitmeninių įgūdžių ugdymui, bus skatinama įsivertinti skaitmeninius įgūdžius, ieškoti galimybių juos patobulinti ir atrasti e. paslaugų įvairovę bei patogumą. Trečiosios savaitės pagrindinė tema – saugesnis internetas ir dirbtinis intelektas švietime, ji skirta diskutuoti kaip svarbu internete elgtis saugiai ir atsakingai bei kaip padėti kitiems, susidūrus su netinkamu turiniu ar elektroninėmis patyčiomis.

Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2024“ veiklas Lietuvoje bei internetinių transliacijų nuorodas rasite www.epilietis.eu, o apie renginius visoje Europoje – www.alldigitalweeks.eu.

www.lduk.lt informacija