Konferencijoje buvo diskutuota demokratijos idėjomis

  • paskelbė

Šių metų spalio 2 d. (antradienį) Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma LR Seimo rūmuose vykusios tarptautinės konferencijos metu subūrė per 80 vystomojo bendradarbiavimo srityje dirbančių Baltijos šalių nevyriausybinių organizacijų ( NVO) atstovų bei sprendimų priėmėjų. Pagrindinis renginio tikslas – aptarti demokratijos ir žmogaus teisių svarbą vystomajam bendradarbiavimui, ypač Rytų partnerystės šalyse.

Konferencijos „Žmogaus teisių gynimas ir demokratijos stiprinimas besivystančiose valstybėse – Baltijos šalių indėlis“ metu Latvijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Anda Grinberga, Estijos ambasadorius Lietuvoje Toomas Kukk bei Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Kudaba diskutavo apie demokratijos iššūkius Rytų partnerystes regione bei kokia įtaką tai daro vystomajam bendradarbiavimui.

Demokratijos stiprinimas besivystančiose šalyse yra svarbi Lietuvos užsienio politikos dalis, pabrėžė LR Užsienio reikalų ministerijos Paramos demokratijai skyriaus vedėjas Aleksandras Kudaba. Lietuva, anot jo, orientuojasi į vystomąjį bendradarbiavimą Moldovoje, Gruzijoje, Afganistane, Baltarusijoje ir Ukrainoje. Vilniuje įkurtas Europos humanitarinis universitetas, taip pat sostinėje duris atveria ir tarptautines NVO. „Tikime, kad mūsų bendradarbiavimas padės stiprinti demokratijos stabilumą ir žmogaus teisiu užtikrinimo besivystančiose šalyse“, teigė A. Kudaba.

Taip pat šio renginio pagrindu vyko interaktyvioji sesija, kurioje dalyvavo per 50 NVO atstovų, o jos metu dalyviai buvo kviečiami aplankyti penkių Baltijos šalių nevyriausybinių organizacijų stendus bei susipažinti su jau įgyvendintais į žmogaus teisiu gynima bei demokratijos stiprinimą Rytų partnerystės šalyse nukreiptais projektais. Interaktyvios sesijos metu taip pat buvo aptartos bei papildytos demokratijos bei žmogaus teisiu rekomendacijos- konferencijos temą apibendrinantis dokumentas.

Projektas „Baltijos valstybių sprendėjų, nuomonės formuotojų ir skleidėjų informuotumo didinimas apie vystymą“ Nr. DCI-NSA ED/2009/201-971 remiamas Europos komisijos – EuropAid bendradarbiavimo biuro. Šio dokumento kūrimui buvo gauta Europos Sąjungos finansine parama. Už šio dokumento turinį išimtinai atsako Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma, dokumentas negali buti laikomas atspindis oficialią Europos Sąjungos poziciją

Projektas yra bendrai finansuojamas Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos gyvendinant projektą „sprendėjų, nuomonės formuotojų ir skleidėjų informuotumo didinimas apie vystymą“ Nr. 176-10-VBPDD.

www.lduk.lt informacija