Įtraukiosios mokyklos kultūra: pamokos ir patarimai – kūrybinis forumas

  • paskelbė

Mokslo asociacija Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija 2023 m. balandžio 26d. dalyvavo kūrybininame forume: „Įtraukiosios mokyklos kultūra: pamokos ir patarimai“, kurį organizavo Vytauto Didžiojo universiteto ir Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo institutas.

Dalyvavimas šiame forume buvo naudingas, nes jame buvo gausybė idėjų ir patarimų, kaip kurti įtraukią mokyklos kultūrą. Dalyviai taip pat galėjo pasisemti motyvacijos ir įkvėpimo iš kitų profesinių sričių atstovų, kurie siekia kurti įtraukias organizacijų kultūras.

Vienas iš esminių klausimų aptartų forume, buvo mokinių socialinė ir emocinė sveikata. Profesorė Giedrė Kvieskienė teigė, kad įtraukusis ugdymas neįmanomas be geros socialinės ir emocinės sveikatos, tad reikia daugiau dėmesio skirti mokinių gerovei, kuri yra svarbi ne tik jų pačių, bet ir jų akademiniam sėkmingumui.

Apibendrinant, norint užtikrinti tvarų ir ilgalaikį įtraukųjį ugdymą, svarbu, kad visi mokyklos bendruomenės nariai dirbtų kartu siekdami bendro tikslo – sukurti mokyklą, kurioje visi mokiniai jaustųsi saugūs ir priimti. Tai reiškia, kad būtina bendradarbiauti ir koordinuoti veiksmus tarp mokyklos administracijos, mokytojų, mokinių, tėvų ir kitų suinteresuotųjų šalių.

Jūs galite peržiūrėti visas forumo diskusijas paspaudę žemiau esančią nuorodą.

www.lduk.lt informacija