DI4ALL – EntreComp skaitmeninių studijų vizito renginyje

  • paskelbė
DI4ALL gerosios patirties pristatymas

Rugsėjo mėn. 20 d. tarptautiniame EntreComp skaitmeninių pažintinių vizitų renginyje, mokslo asociacija „Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija“ ir Švedijos Ossiannilsson Open Online Learning (QOOL) konsultacijų įmonė pristatė bendrai vykdomo projekto DI4ALL gerąją patirtį. Sesijos dalyviai dalijosi motyvuojančiais metodais, kaip stiprinti skaitmeninius ir verslumo įgūdžius.

DI4ALL pristatymo metu dalyviai buvo pakviesti į interaktyvią pažintį, naudojant Kahoot, vieną iš EdTech 2022 labiausiai naudojamų švietimo technologijų įrankių. Virtualioje galerijoje taip pat buvo pristatytas Atrask.eu interaktyvių maršrutų įrankis, kuris inovatyviu būdu skatina pažinti Aukštadvario gamtinį bei kultūrinį paveldą ir leidžia išplėsti vystomas edukacijas.

Priemonės Atrask.eu pristatymas EntreComp skatimeninių studijų vizito renginyje

Renginio metu vyko pažintiniai dalyvių veiklų mainai, sujungę Europos skaitmeninių ir verslumo kompetencijų ugdymo srities specialistus, kurie dirba vietos, nacionaliniu ar Europos lygiu. Pristatome aktualius pavyzdžius, kurie gali tapti įkvėpimu šia kryptimi.

Projektas „Girls go circular“ į kurį gali įsijungti mokykla su moksleiviais ar patys vaikai individualiai. Per siūlomą aktyvią veiklą bei internetinėje platformoje pateiktą programą mokiniai įgyja skaitmeninių ir verslumą įgūdžių, gauna tai patvirtinančius sertifikatus. Mokytojo vaidmuo – būti šalia moksleivių, padėti, tačiau išlaikyti neutralų vaidmenį. Sertifikatas suteikiamas ir mokytojui. Kreiptis ir dalyvauti: https://eit-girlsgocircular.eu/lt/contact-

Projektas „Women4it“, skirtas jaunoms moterims iki 30 metų, kurios nedirba, nesimoko. Projektas pasiekė labai gerus rezultatus: iš 900 dalyvavusių moterų šiandien dirba skaitmeninėje srityje apie 650. Platformoje galima atlikti testą, užsiregistruoti į savo šalies kursus. Lietuvoje mokymai yra taip pat organizuojami, todėl verta įsitraukti dirbant su jaunomis moterimis, paskatinti jas registruotis: https://digitaljobs.women4it.eu/lt/node

Platforma „Entretime“ , skirta pedagogams. Geriausi Europos verslumo mokytojai parengė programą, skirtą ugdytojams. Šią programą gali mokytis tiek pradedantieji, tiek verslumo ugdymo ekspertai, – nuorodoje galima rasti virtualius kursus. EntreTime siekia didinti moksleivių verslumą, per pedagogų verslumo stiprinimą.

Projektas „Fantasia“ , skirtas pradinio ugdymo vaikams. Šioje platformoje verslumas ugdomas naudojant pasakas, žaidžiant virtualų žaidimą, todėl projektas svarbus taikant verslumo ugdymą jaunesio amžiaus vaikams.

Projektas „You Ween“ , kuriuo skatinamas tvarus verslumas per siūlomus žaliuosius iššūkius, prie kurių kviečiama prisijungti. Pvz.: Europos tvarios energijos savaitės metu dalinamasi 1 savaitės vandens, maisto, elektros, plastiko, popieriaus, stiklo medžiagų suvartojimo normomis (iššūkio veikla)).

Platforma „You Ween“ , kurioje yra patalpinta vertinga medžiaga, kaip organizuoti Hakatonus, kuomet susirenka skirtingų sričių žmonės ir dalyvauja dienos, poros dienų ar savaitės renginyje. Pagrindinis komandų uždavinys paprastai šiuose renginiuose yra veikiančio projekto susijusio su IT sukūrimas.

EntreComp skaitmeninių studijų vizitas (angl. „EntreComp for Digital Study Visit“) yra Europos Sąjungos iniciatyvos dalis, kuria siekiama skatinti Europos verslumo kompetencijų sistemos įgyvendinimo lyderius. Renginio tikslas – pasidalinti įkvepiančiomis verslumo ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo praktikomis bei gilinti žinias šiomis kryptimis.

Lduk.lt informacija