Dalyvaukite debatuose apie ES padėtį

  • paskelbė

Pilietines iniciatyvas beveik 30 metų šalyje vykdanti mokslo asociacija – Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija kviečia šiemet rugsėjo 13 d. stebėti debatus apie Europos Sąjungos padėtį. Šie debatai yra ypatingi, nes yra paskutiniai prieš artėjančius 2024 m. birželio Europos rinkimus.

Debatai vyks 10 val. Lietuvos laiku ir bus transliuojami internetu, nuoroda į debatus bus pateikta čia. Tai puikus būdas sužinoti daugiau apie aktualias ES temas ir pasiruošti būsimiems rinkimams.

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija šiais metais rugpjūčio mėnesį organizavo diskusijas su švietimo sektoriaus atstovais, kurios buvo skirtos aptarti 2024 m. Europos rinkimus ir galimus jų scenarijus. Ši iniciatyva yra dalis veiklų, vykdomų su ECAS tinklu (Europos piliečių veiklos tarnyba).

Kartu su ECAS, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija įgyvendina projektą pavadinimu „Jaunimo įgalinimas visuomenėje“ (EYIS). Šio projekto tikslas yra stiprinti pilietinę visuomenę Lietuvoje per savanoriškos mentorystės programos, mokymus ir tinklo renginius. Ši veikla prisidės prie nevyriausybinių organizacijų ir teisių gynėjų aplinkos pagerinimo, tuo pačiu didindama jų dalyvavimą politikos ir sprendimų priėmimo procesuose visais lygmenimis – nuo vietos iki nacionalinio.

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija taip pat kartu su Europos piliečių forumu vykdo projektą „Jaunimo balsas: Pozityvių Pokyčių Įgalinimas“ (Youth4Change), kurio pagrindinis tikslas yra sukurti lengvai naudojamą įrankį vidurinėms mokykloms, skatinantį vaikus ir jaunimą dalyvauti politiniame lygmenyje ir įtraukti juos į demokratinį dalyvavimą. Projekto nr.: 2021-2-LT01-KA210-SCH-000049552.