Dienos centro „Navininkai“ iniciatyva atstovaus Lietuvai Europos jaunųjų inovatorių konkurse

  • paskelbė

Pilietines ir edukacines programas beveik trisdešimtmetį vykdančios Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas, Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ finale pristatė iniciatyvą Atrask.EU, kuri išrinkta atstovauti Lietuvai Europos Jaunųjų inovatorių konkurse.

Kartu su partneriais sukurta iniciatyva „Atrask.EU“ kviečia keliauti Auštadvario apylinkėse gyvenančių vaikų, jaunimo ir senjorų parengtais interaktyviais pažinimo maršrutais bei pažinti Aukštadvarį per legendas, istoriją, tautosaką ir mitologiją su žymiuoju veikėju Velniu.

Dienos centro „Navininkai“ projekto koordinatorė Neda Monstytė sako, kad „Atrask.EU“ yra ne tik kelionių platforma, bet ir patyriminių užduočių bei gyvosios edukacijos veiklų visuma. Jos teigimu, tai yra ne tik paprasta kelionė, bet ir galimybė atrasti Aukštadvaryje esantį kultūros bei gamtos paveldą vietos gyventojų akimis.

Iniciatyvą „Atrask.EU“ sudaro interaktyvi platfoma, kviečianti keliauti savarankiškai ar pasinaudojus Kultūros pasu, žaisti unikalų mitologinį stalo žaidimą „Velnių takais“ ar susipažinti su Aukštadvariu, atliekant kartu su edukatoriais ir menininkais kurtas veiklas užduočių knygelėje ,,Aukštadvario gidas“.

,,Šis gidas leidžia susipažinti ne tik su Aukštadvaryje esančia gamta, istorija, žymiausiomis apylinkių vietomis, bet ir kviečia daugiau sužinoti apie pagrindinį projekto veikėją – Velnio duobės herojų“, – tikino N.Monstytė.

Atrask.EU iniciatyva gimė vaikų dienos centro „Navininkai“, vaikų laikinosios globos namų „Atsigręžk į vaikus“ filialo – vaikų dienos centro „Čižiūnai“ ir senjorų klubo „Aukštadvario žiburiai“ draugystės dėka. Jau daugelį metų dienos centrų lankytojai su senjorais kartu vykdo bendras veiklas – kepa bandeles, švenčia tradicines šventes bei klausosi senjorų istorijų apie Aukštadvarį, todėl šias patirtis norima perteikti ir kitiems.

Tai vienintelė Lietuvoje vaikų dienos centro „Navininkai“ iniciatyva, subūrusi Aukštadvario apylinkėse įsikūrusius vaikų dienos centrus, senjorus ir įvairius menininkus bei edukatorius, kurie pagal senjorų pasakotas Aukštadvario legendas ir istorijas kūrė interaktyvius maršrutus, žemėlapį, gidą ir žaidimą. Ši iniciatyva padeda ugdyti pilietiškumą, pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą ir mitologiją per sužaidybintas, edukacines ir interaktyvias veiklas. Šios veiklos padeda dalyvaujantiems vaikams ir jaunimui susipažinti su skirtingomis profesijomis, ugdo antreprenerystę (liet. verslumą) atliepiant Europos Sąjungos iniciatyvą „EnterComp“, prisideda prie skaitmeninių įgūdžių kompetencijų plėtros ir darnaus vystymosi tikslų.

www.lduk.lt informacija ir nuotraukos