Prezidentūroje – Švietimo pažangos asamblėja

  • paskelbė

Inovatyvius pilietinio ugdymo projektus įgyvendinant – Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos (LDUK) įgyvendintas ERASMUS+ projektas ,,Žaidimų keitėjai“ bus pristatytas šiemet birželio 1-ąją, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga vykstančioje Švietimo pažangos asamblėjoje Prezidentūroje.

Projektas ,,Jaunieji studentai – politinio žaidimo keitėjai, kuriant vidurinėse mokyklose lengvai pritaikomą modelį ir siekiant padėti jauniems studentams įtraukti į politiką, grįstą jų pačių interesais ir XXI amžiaus kultūra“, buvo įgyvendintas 2019-2021 metais ir įtraukė partnerius iš Lenkijos, Ispanijos, Lietuvos, Turkijos, Graikijos, Slovėnijos. Projekto metu į veiklas įsitraukė ir vaikų dienos centras ,,Navininkai“.

,,Projektas, kviečiantis vaikus ir jaunimą įsitraukti ir aktyviau domėtis politika, kvietė išbandyti atviros mokyklos koncepciją, kai mokymasi už mokyklos ribų, simuliuojant tikras veiklas, tad mokiniai analizavo savo bendruomenių problemas ir galimus sprendimus siūlė savo miesto merams ar kitiems politikams. Ypač visiems patiko žaidimas ,,politikos detektyvas“ bei vykdomos misijos“, – sakė LDUK tyrėja dr. Eglė Celiešienė.

Jos teigimu, visos projekto patirtys pristatytos parengtame interaktyviame gide, o kai kurie dalyviai pasinaudojo skaitmeninių istorijų pasakojimo metodika ir savo projektinėms veikloms sukūrė elektroninius aplankus.

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę: Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė, dr. E.Celiešienė, VDU kanclerio pavaduotoja doc. dr. Ilona Tandzegolskienė). LDUK nuotrauka.

Švietimo pažangos asamblėjos iniciatoriai ir organizatoriai – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, VDU Švietimo akademija, EDU Vilnius, Renkuosi mokyti ir Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) – atrinko 42 projektus iš skirtingų Lietuvos regionų, kurie renginio metu dalintis savo gerosiomis praktikomis.

www.lduk.lt informacija

.