Inovacijų renginyje ,,TechTEXTIL Summit“ apdovanoti srities lyderiai

  • paskelbė

Mokslo asociacija Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija kartu su partneriais spalio 17-18 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ tarptautiniame aprangos ir tekstilės inovacijas renginyje ,,TechTEXTIL Summit“ apdovanojo srities lyderius.

„Inovacijos tekstilės pramonėje yra būtinos siekiant sukurti konkurencingus ir išskirtinius gaminius užsienio rinkoms. Džiaugiamės, kad mūsų šalies įmonės orientuojasi į ateities tekstilės tendencijas: ekologiškumą, sumanias medžiagas, funkcionalumą“, – pranešime spaudai sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Geriausi 2019 metų funkcinės aprangos inovacijos apdovanojimai skirti UAB ,,Lygio”, kurie pristatė šildančias pirštines ir UAB ,,Garlita”, kuri parodoje pristatė masažinį, akupunktūros savybes prilygstantį megztinį prisotintą vitaminu E.

Geriausi 2019-ųjų techninės tekstilės inovacijos apdovanojimai skirti UAB ,,Audėjas” už tarptautinius apdovanojimus pelniusį baldų audinį „Floris“, pagamintą iš itališko, 100 proc. „Re.Verso“ regeneruotos vilnos mišinio ir UAB ,,Textilis” už pristatytą antibakterinę tekstilinę medžiagą, kurios paskirtis – naikinti mikroorganizmus, bakterijas, pelėsius arba slopinti jų augimą.

Geriausi 2019 metų tvarios mados inovacijos įvertinimai įteikti UAB ,,Utenos trikotažas”, kuris pristatė net penkias naujas medžiagas (ss kavos tirščių pluoštu; jūros dumbliais; mėtų pluoštu; sojos pluoštu ir ir mėtų pluoštu su elastane) ir UAB ,,Barker Texlite” už ekologišką, megzto gaminio išvaizdos pledą su sidabro apsauga.

Geriausi 2019-ųjų švarios gamybos inovacijos apdovanojimai įteikti UAB ,,Omniteksas”, už dvisluoksnę trikotažinę medžiagą išmegztą iš organinės vilnos ir perdirbto ,,Seaqual” poliesteris, kuris pagamintas iš vandenyne surinktų plastikinių butelių ir UAB ,,Neaustima” už kanapių pluošto medžiagas iš perdirbtų tekstilės atliekų.

Geriausia 2019 metų naujai įdiegtos technologijos inovacija skirta UAB ,,A grupė”, kuri pristatė keturis inovatyvius audinius (su regeneruotos medvilne; regeneruota vilna; šiauštą, gofruotą ir plisė audinį).

Perspektyviausia 2019 metų švarios gamybos inovacija įteikta AB ,,Linas” už specialią kolekciją, pagamintą naudojant liną ir perdirbtus verpalus.

Perspektyviausia 2019 metų pramoninei gamybai pritaikyta inovacija įteikta UAB ,,Pando MOTO”, kuri pristatė motociklininkų aprangą, naudojant inovatyvius audinius (,,ultra” aukšto molekulinio slėgio polietileną).

Perspektyviausia 2019 metų tvarios mados inovacija skirta ,,Trash and Culture” (idėjos autorius – Dmitrij Makovejev ), kurie pristato ,,lėtos” mados koncepciją.

Speciali publikos nominacija skirta ,,Mega Euro Group-Meg“, kurie užsiima siuvimo priedų, skirtų drabužiams bei baldams didmenine prekyba.

Renginys ,,TechTEXTIL Summit“ organizuotas kartu su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija ir Vilniaus dizaino kolegija, rėmė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija. ,,TechTEXTIL Summit“ metu vyko simuliaciniai turai, diskusijos bei kūrybinės dirbtuvės bei mokslo-technologijų ir menų sesija (STARTS), kurioje beveik 200 kūrybiškumo ugdytojų, startuolių ir mokslininkų ieškojo efektyviausių inovacijos plėtojimo metodikų.

Statistikos departamento duomenimis, lietuviškos kilmės prekių eksportas pirmąjį šių metų ketvirtį siekė 194,9 mln. eurų arba 7,6 proc. mažiau nei pernai tuo pat metu (202,4 mln. eurų). Lietuviškos kilmės prekių eksportas 2018-aisiais buvo 759,59 mln. eurų.

www.latia.lt informacija, S.Jutzeler pav., Pixabay