Tarptautinę vaikų gynimo dieną vėl sušvis ,,Vaikų žvaigždynas 2019”

  • paskelbė

Didžiausia skėtinė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, dirbančių su vaikais ir dėl vaikų, – „NVO vaikams konfederacija“ šiemet tradiciškai kvies kartu minėti tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Šiememt jau  keturiolika metų iš eilės organizuojamas renginys ,,Vaikų žvaigždynas 2019” vaikus ir jais besirūpinančius profesionalus vyks Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje.

,,Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Ši šventė – tai diena, skirta priminti, kad visi vaikai į šį pasaulį ateina nuostabūs ir unikalūs. Auginkime juos su meile ir šiluma, padėkime atsiskleisti gražiausioms jų savybėms, geriausiems gebėjimams bei talentams“, – pranešime spaudai sakė  „NVO vaikams konfederacija“ direktorė Elena Urbonienė.

Renginio metu bus įteikti „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimai. Kasmet „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimai skiriami įvairių specialybių, įvairiose srityse dirbantiems asmenims, savo darbu kuriantiems gražesnę visuomenę vaikams – tai ir rašytojai, ir mokytojai, ir politikai, ir gydytojai, ir verslo atstovai, ir mokslininkai, kuriuos pasiūlo ir reitinguoja NVO konfederacijos vaikams nariai.

Asociacija „NVO vaikams konfederacija“ – tai didžiausia skėtinė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, vienijanti beveik 70 vietinių, nacionalinių ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su vaikais ir dėl vaikų. NVO vaikams konfederacija savo veiklą vykdo nuo 2005 metų.

NVO vaikams vaikų konfederacija įkurta buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto Socialinių pedagogikos studijas baigusių ir savo organizacijas įkūrusių ALUMNI, kurie tęsia socialines inovacijas ir sumaniosios edukacijos idėjas tinklinėje organizacijoje. Socialinės pedagogikos rengimo pradininku laikomas Bronislovas Bitinas, kurio iniciatyva (1991 m.) pradėti rengti socialiniai pedagogai tuometiniame Vilniaus pedagogikos institute.

Parengta pagal www.nvovaikamskonfederacija.lt informaciją