Socialinės srities profesionalams – naujos galimybės mokytis

  • paskelbė

Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos institutas šiemet spalį socialinės srities profesionalams pasiūlys studijuoti inovatyvią mokymosi programą, parengtą bendradarbiaujant su partneriais iš Norvegijos.

Kartu su vaikų laikinosios globos namais „Atsigręžk į vaikus“ bei Norvegijos fondu ,,Atsigrezk“ parengtos 4
mokymosi programos – socialinė komunikacija, pozityvioji socializacija, socialinė partnerystė ir tinklinis bendradarbiavimas bei žinių vadyba ir edukacinės inovacijos – įtraukė akademikų bei praktikų bendradarbiavimą bei rėmėsi gerąja Norvegijos patirtimi.

Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos instituto direktoriaus pavaduotojas bei projekto, kurio metu parengta minėta mokymosi programa, vadovas Mindaugas Briedis sakė, jog pagal inovatyvią mokymosi programą šiemet spalį ketinama apmokyti 150 esamų ir būsimų socialinės srities profesionalų, be to, numatoma šią programą integruoti į virtualią mokymosi erdvę ir tokiu būdu sudaryti galimybes dar didesnei rezultatų sklaidai.

,,Ilgametė partnerytė su vaikų laikinosios globos namais „Atsigręžk į vaikus“ bei Norvegijos fondu ,,Atsigrezk“ užtikrino kokybišką bendradarbiavimą ir puikų komandinį darbą. Be to, ypatingai svarbu, jog mokymosi programos rengimas suvienijo praktikus bei mokslininkus, kurie kartu ieškojo efektyviausių būdų žinioms perteikti”, – sakė M. Briedis.

Pasak vieno iš mokymosi programos rengėjo, profesoriaus Renaldo Gudausko, kintančioje žinių visuomenėje socialinės srities profesionalams svarbu žinoti ne tik tradicinius darbo metodus, bet ir suprasti kaip užtikrinti optimalų žinių vadybos ir edukacinių inovacijų procesus.

,,Žinių valdybos ir edukacinių inovacijų modelis padeda plačiau pažvelgti į socialinę sritį kaip tarpdisciplininę erdvę ir atveria galimybes užtikrinti socialinę pagalbą bei kurti socialinę gerovę, naudojantis sukauptomis žiniomis bei patirtimi“, – komentavo  R.Gudauskas.

Socialinės komunikacijos mokymosi programa identifikuoja komunikacijos būdus ir priemones bei analizuoja socialinės srities profesionalų naudojimosi jomis galimybes. Pozityviosios socializacijos mokymo programa akcentuoja sėkmingo gyvenimo scenarijaus projektavimą, o socialinės partnerystės ir tinklinio bendradarbiavimo mokymo programa brėžia klasterinius tinklus socialinėje erdvėje.

Ši mokymosi programa parengta Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos institutui kartu su vaikų laikinosios globos namais „Atsigręžk į vaikus“ bei Norvegijos fondu ,,Atsigrezk“ įgyvendinant projektą „Socialinės srities profesionalų gebėjimų stiprinimas“, finansuojamą Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų schemos „Patirties perdavimo ir bendradarbiavimo ryšių tarp vietinio, regioninio ir euroregioninio lygio partnerių Lietuvoje ir Norvegijoje stiprinimas“ paramos lėšomis.

www.vpu.lt/socpedagogika informacija