„Navininkai“ kviečia atrasti Aukštadvario paslaptis su „Atrask“

  • paskelbė

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas vaikų dienos centras „Navininkai“ veikia Aukštadvaryje, Trakų r. Dienos centro lankytojai ilgus metus gražiai bendrauja su Aukštadvario senjorų klubu „Aukštadvario žiburiai“, klausosi senelių pasakojimų apie savo krašto istoriją, kartu dalyvauja įvairiose šventėse, edukacijose, kartu kepa pyragėlius. Iš šios gražios draugystės gimė idėja sukurti originalius interaktyvius žemėlapius, internetinę programėlę atrask.eu, kuri padės keliautojams geriau pažinti vaizdinga gamta pasižymintį kraštą.

Kaip pasakojo projekto „Atrask“ koordinatorė Lina Bakšytė, kuriami 3 interaktyvūs maršrutai: „Tai „Aukštadvario legendos“, jos kvies patirti, išgirsti praeitį. Maršrutas „Velnių takais“ kvies susipažinti su velnių išdaigomis ir jų pėdsakais regione. O maršrutas „Patirk Aukštadvarį“ bus unikalus tuo, kad juo keliaujant bus galima sužaisti tarsi orientacinį lauko žaidimą“. Žemėlapius kartu su „Navininkų“ vaikais piešia garsi iliustratorė Greta Alice Liekytė.

„Atrask“ kuriamas kaip socialinis verslas, tad jo kūrėjai tikisi, jog uždirbtas pelnas atiteks dienos centrui ir padės plėsti jo veiklas. https://www.facebook.com/navininkai #navininkai.

Norintys plačiau sužinoti apie projektą bei prisijungti prie jo plėtros, kviečiami kreiptis el. paštu: info@lduk.lt.

Projekto ATRASK finansinės paramos informacija:

Finanasavimas suteiktas pagal I projekto ,,Ekonominės plėtros skatinimas, darbo vietas“ 3 priemonė ,,NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra (kai socialinio verslo iniciatorius – NVO)“, projekto nr. TRAK-LEADER-6B-SD-15-1-2020.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: iki 2023 m. birželio 1 d. Projekto partneriai: Asociacija ,,Aukštadvario žiburiai“ ir viešosios įstaigos ,,Atsigręžk į vaikus“ filialas Vaikų dienos centras ,,Čižiūnai“. Suteikta paramos suma: 43 431,00 Eur. Projekto tikslas: įgyvendinti efektyvias ir kvalifikuotas priemones skirtas Lietuvos rizikos grupės vaikų ir jų šeimos gerovei didinti. Projekto veiklos: I. NVO socialinių paslaugų bazės adaptavimas. II. Socioedukacinių veiklų metodikų ir metodinių priemonių parengimas.