Būsimos socialinės darbuotojos įžiebė kalėdinę nuotaiką Čižiūnų globos namuose

Šiemet gruodžio 6 dieną (šeštadienį) Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Socialinės edukacijos fakulteto Socialinio darbo ir sociologijos katedros I-ojo socialinio darbo bakalauro kurso studentės važiavo į „Atsigręžk į vaikus“ globos namus Čižiūnuose, kuriuose surengė šventę  „Kalėdų stebuklas“.

Šiuo renginiu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad globos namuose vaikams reikalinga ne tik materialinė parama, bet ir individualus dėmesys, dvasinis palaikymas, rūpestis ir šiltas šeimyniškas bendravimas.

 ,,Tai buvo labai didelis iššūkis, kadangi tokį renginį organizavome pirmą kartą. Džiugu, kad tokią praktiką turime studijų metu. Asmeniškai man ši patirtis suteikė visiškai kitokį požiūrį į vaikų globos namus ir dabar tikrai suprantu kokios jiems pagalbos reikia iš socialinių darbuotojų “, – sakė būsima socialinė darbuotoja Agnė Kvetkovskytė.

Renginiu taip pat siekta prisidėti stiprinant vaikų pozityvų požiūrį į šeimą; paskatinti vaikus mokytis bendradarbiauti tarpusavyje per organizuojamas  neformalias  veiklas; pristatyti skirtingas laisvalaikio praleidimo formas; pasistengti, jog vaikai atitrūktų nuo rutinos ir smagiai bei naudingai praleistų laiką.

,,Buvo labai netikėta ir malonu, jog buvome labai šiltai priimti. Labai tikimės, kad turėsime dar daug progų čia sugrįžti“, – sakė LEU Socialinio darbo ir sociologijos katedros 1 socialinio darbo bakalauro kurso studentė Inga Kravec.

Buvo pakviesta šokių mokytoja Agata Nedvecka, kuri pamokė visus norinčius gatvės šokių judesių, taip pat visažistės Diana Jurkoit ir Vera Lapšina dalinosi grožio patarimais. Gitaristas Deimantas Pavliukas mokė pagrindinių gitaros akordų bei grojo savo kūrybos kūrinius.

 Studentė Evelina Vaščičina vaikus kvietė žaisti žaidimą „TWISTER“, kuris vaikams labai patiko.  LEU studentės MonikaŽilinskaitė ir Kamilė Budrevičiūtė aktyviausius veiklų dalyvius apdovanojo diplomais, pažymėjimais ir šokoladiniais prizais.

Sutemus, atvažiavo riteriai iš „Antikos karys“ klubo, kurie pasakojo apie viduramžių kovas ir šarvų ypatumus, įspūdingiausios akimirkos buvo užfiksuotos fotomeninkės Jolontos Kvetkovskytės, o vėliau riteriai kvietė prisijungti prie nepamiršto ugnies ,,šou“ su kardais lauke. Vakaras užbaigtas vaišėmis ir šventiniu tortu.

 Parengė A.Kvetkovskytė