Aukštadvario vaikų dienos centras sveikina Lietuvą

  • paskelbė

Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras  (VDC) ,,Navininkai“ kviečia kurti ir dovanoti ne vieną, ne šimtą, bet šimtus dovanų Lietuvai, prisijungiant prie iniciatyvos ,,Kurkime Lietuvą kartu!“.

,,Kokia bus Lietuva dar po 100 metų? O ką valgys, ką dirbs ir ką veiks laisvalaikiu Lietuvos gyventojai po 100 metų? O ką norėčiau padovanoti Lietuvai gimtadienio proga aš: šiuos klausimus vaikai ir jaunimas kviečiami atsakyti, pasitelkdami fantaziją ir LEGO kaladėles“, – sakė vaikų dienos centras ,,Navininkai“ direktorė Jovita Stravinskaitė.

Dovana_Lietuvai_VDC_Navininkai

Iniciatyva ,,Kurkime Lietuvą kartu!“ kviečia prisijungti visos LIETUVOS vaikus, jaunimą bei suaugusiuosius, kurie gali kartu įsitraukti į linksmą žaidimą LEGO kaladėlėmis kuriant Lietuvą ir dovanojant jai dovanas. Dalyvauti galima individualiai ar pristatant bendrą klasės, dienos centrą ar kitos organizacijos projektą.

Visi norintys, kviečiami prisijungti prie šios iniciatyvos, ir savo kūrinių nuotraukas ar vaizdo įrašus teikti el. paštu arba įkeli į vaikų dienos centro socialinio tinklo paskyrą: https://www.facebook.com/navininkai/

Įdomiausių ir originaliausių kūrinių bus nominuoti virtualioje kūrinių peržiūroje, kuri vyks 2019-ųjų kovo 11-ąją, švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Ši iniciatyva svarbi ir todėl, kad skatina kalbėti ir visose pasaulio šalyse įtvirtinti vaiko teisę žaisti. Tai – itin svarbus vaikystės elementas, kurį palaiko tarptautinė organizacija ,,International Play Association: Promoting the Child’s Right to Play“. Teisę į laimingą vaikystę per žaidimus palaiko ir tarptautinis Europos Sąjungos programos COST mokslininkų ir praktikų tinklas ,,Žaidimai vaikams su negalia“ (angl. Play with children with disabilities), kurį sudaro 35 valstybių atstovai. Šiam tinklui priklauso ir vaikų dienos centras ,,Navininkai“.

Vaikų dienos centras Aukštadvaryje veiklą pradėjo 2005 metais ir ją vykdo jau dešimt metų. 2007 m. VDC buvo įregistruotas kaip Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas Vaikų dienos centras „Navininkai”.

Vaikų dienos centre:

  • vykdomas intensyvus ir kryptingas kompleksinis darbas su socialinės rizikos grupės vaikais ar jaunuoliais ir jų tėvais;
  • skatinama vaikų ir jaunimo pozityvioji socializacija, vykdoma ankstyvoji prevencija, taip pat nusikalstamumo, žalingų įpročių prevencijos programos;
  • teikiama kompleksinė socialinė pagalba vaikui, jaunuoliui, šeimai, siekiant socialinės gerovės.

Vaikų dienos centrą ,,Navininkai“ lanko patys įvairiausi vaikai ir jaunimimas: pirmokai ir jau baigiantys pagrindinę mokyklą, gyvenantys Aukštadvaryje ar augę gretimuose miesteliuose, kilę iš gausių šeimų ar vienturčiai. Tačiau visus juos vienija tai, kad tai – išradingi, jautrūs ir labai aktyvūs vaikai, paaugliai, jaunuoliai, kuriems siekiama kurti laimingą vaikystę ir padėti projektuoti sėkmingus gyvenimo scenarijus.

www.lduk.lt informacija

Lego_VDC NavininkaiLego_VDC Navininkai2Lego_VDC Navininkai3