Aprangos ir tekstilės sektorius vilioja moksleivius

  • paskelbė

Mokslo asociacija Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija kartu su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) ir kitais partneriais šiemet lapkričio 26 d., ketvirtadienį, organizuoja Lietuvos moksleivių profesinio orientavimosi į aprangos ir tekstilės sektorių renginį „Vilnius Fashion & Textile Avenue“.

Renginys skirtas populiarinti tekstilės ir aprangos gamybos technologijų bei kūrybinių industrijų pedagogo profesiją, supažindinti technologijų ir profesinių mokyklų, ruošiančių darbuotojus Lietuvos siuvimo ir tekstilės įmonėms, mokytojus su naujovėmis aprangos ir tekstilės sektoriuje.  Jame veiklas pristatys Lietuvos aukštosios ir profesinės technikos mokyklos, kuriuos ruošia specialistus aprangos ir tekstilės pramonei. Be to, vyks seminaras apie tvarią madą ir skaitmenizavimą – sesija S-T-Arts, kurioje Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių atstovai pristatys savo įmonėse kuriamas inovacijas. 

Renginyje ,,Gedvita“ savininkas Gediminas Mikulėnas analizuos išmaniosios tekstilės ypatumus.

„Siūlomas sprendimas leidžia  kardiologui stebėti paciento elektrokardiogramą (EKG) stebėti realiu laiku ir analizuoti pacientui nebūnant gydymo įstaigoje. Tai ypač aktualu COVID-19 pandemijos metu, kai gydymo paslaugų prieinamumas fiziškai atvykstant į gydymo įstaigas yra labai ribotas“ – teigia G. Mikulėnas.

 „Omniteksas“ pristatys natūralių pluoštų, tokių kaip kanapė, vilna, regeneruoti pluoštai naudojimą, kuriant tvarią madą.

Pasak  „Omnitekso“ medžiagų vystymo inžinierės Sandros Goroškaitės, žaliavos, kuri naudojama kuriant tvarią madą, prigimties atsekamumas – esminė sąlyga užtikrinant, kad pagamintas produktas –  tikrai tvarus.

„Mūsų medžiagos iš kanapių yra sukurtos iš Lietuvoje užaugintų pluoštinių kanapių. Žinome, iš kur atkeliavo jų kanapių sėklos, žinome, kad toliau pluoštas yra verpiamas įmonėje Baltarusijoje. Šios grandinės buvimas leidžia užtikrinti geriausią galutinio produkto kokybę“ – teigia S. Goroškaitė.

Renginyje taip pat kviečiama virtualiai apsilankyti ir tematinėse dirbtuvėse bei susipažinti su darbais, kuriuos pristatys Kauno technologijos universiteto, Vilniaus, Kauno, Utenos kolegijų, Klaipėdos technologijų mokymo centro studentai ir mokiniai. Virtualus turas „Sėkmės mokykla“ kvies  išklausyti Lietuvos įmonių interaktyvius pranešimus, dalyvauti verslumo ir technologijų mokymuose, plačiau susipažinti su aprangos ir tekstilės sektoriaus įmonėmis.

Daugiau informacijos apie renginį ir registracija ČIA.

www.latia.lt informacija