Moksleiviams pristatytos aprangos ir tekstilės profesijos

  • paskelbė

Mokslo asociacija Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija kartu su Vilniaus kolegija, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) bei kitais partneriais šiemet rugsėjo 16-18 dienomis moksleiviams pristatė aprangos ir tekstilės sektoriaus ypatumus profesinio orientavimosi renginyje „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2021“.

,,Renginys skirtas populiarinti tekstilės ir aprangos gamybos technologijų bei kūrybinių industrijų pedagogo profesiją, supažindinti technologijų ir profesinių mokyklų, ruošiančių darbuotojus Lietuvos siuvimo ir tekstilės įmonėms, mokytojus su naujovėmis aprangos ir tekstilės sektoriuje.
Jame savo veiklas pristato ir Lietuvos aukštosios ir profesinės technikos mokyklos, kuriuos ruošia specialistus aprangos ir tekstilės pramonei“, – sakė LATIA generalinė direktorė Indra Grigonienė.

Renginio metu taip pat tradiciškai vyko seminaras apie tvarią madą ir skaitmenizavimą, jos sesijos S-T-Arts metu Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių atstovai pristatėsavo įmonėse kuriamas inovacijas. Jame pranešimus skaitė Vilniaus kolegijos Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė, COMTENSE atstovas Linas Čekanavičius, Vilniaus dailės akademijos magistrantė Lolita Tučinskaitė, platformos žiedinei tekstilės ekonomikai – TEXTALE – įkūrėja Viktorija Nausėdė.

„Vilnius Fashion & Textile Avenue 2021“ savo mokymosi programas pristatė 10 aukštųjų ir profesinių technikos mokyklų, o įmonės kvietė susipažinti su technologijų ar gaminių inovacijomis. Daugiausiai dėmesio sulaukė „Pando Moto“ apsauginės timpos, su kuriomis galima nučiuožti net 35 metrus kol jos suplyš, ar ŪKAI kojinės, kurių gamyboje panaudoti perdirbto plastiko verpalai.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ organizuoto renginio metu taip pat vyko tarptautinė paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius“.

www.latia.lt informacija, pexels.com nuotrauka