Vasaros programose – kūrybiškumas, sportas ir netikėti susitikimai

Vaido Žukauskio nuotr.

Vaido Žukauskio nuotr.

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialo vaikų dienos centras „Navininkai“ (LDUK VDC) kartu su partneriais vaikų laikinosios globos namais ,,Atsigręžk į vaikus” organizavo vasaros programas „Navininkų vaikai“ ir „Aukštadvario akademija“. Projektai buvo skirti Aukštadvaryje ir aplinkiniuose miesteliuose gyvenančių vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumui vasaros metu užtikrinti.

Viso, stovykloje dalyvavo per 30 vaikų ir jaunuolių iš Aukštadvario ir aplinkinių miestelių. Abi programos buvo vykdomos rugpjūčio 10-15 dienomis, nuo 10 val. ryto iki 17 val. vakaro Lietuvos Edukologijos Universiteto mokymo bazėje „Tamošiava“ Trakų rajone.

Kūrybinė ir sportinė programa „Navininkų vaikai“ lavino vaikų inovatyvumo, kūrybiškumo ir atletiškumo įgūdžius. Jos metu, vaikai kūrybinėse dirbtuvėse iš įvairių medžiagų gamino aitvarus, rėmelius, papuošalus ir kitas smulkmenas, piešė ir čia pat, mokymų bazėje, surengė savo darbų parodą. Trečiadienį kartu su vaikais žemės meno kūrybines dirbtuves organizavo performanso kūrėja Daina Pupkevičiūtė, o su ja stovykloje dalyvavo ir vaikų portretus kūrė fotografas Vaidotas Žukauskis.

Vaidoto nuotr.

Vaidoto nuotr.

„Mane labai sužavėjo vaikų, dalyvavusių dirbtuvėse, originalumas ir savarankiškumas. Jie aktyviai dalyvavo mano siūlomuose pratimuose, bet ir patys atrado kūrimo technikas, naudodami klijus, žemes ir smėlį,“ – teigė D. Pupkevičiūtė.

Kas dieną daug dėmesio buvo skiriama ir sportui – vaikai organizavo orientacines varžybas, dalyvavo olimpinėse žaidynėse, kuriose pasidalinę komandomis turėjo atlikti užduotis, ir, be abejo, žaidė vandens tinklinį. Programą šeštadienį papildė ir profesionalus lengvosios atletikos treneris, subūręs vaikus sportinėms varžyboms.

Edukacinė programa „Aukštadvario akademija“ skatino vaikų bendradarbiavimo, lyderystės įgūdžius ir leido jiems susipažinti su  skirtingų profesijų atstovais ir jų vykdomomis veiklomis. Ketvirtadienį ir penktadienį vaikus aplankė ir apie savo veiklas bei profesiją papasakojo Trakų rajono policijos komisariato atstovai ir Trakų r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Aukštadvario ugniagesių komanda, sužavėję vaikus galimybe įsėsti į ugniagesnių ar policijos automobilį, pasimatuoti antrankius ar šalmą. Penktadienį prie šios programos prisijungė režisierius Jonas Trukanas, papasakojęs vaikams apie režisieriaus profesiją, filmų ir reklamų kūrybą  ir pristatęs keletą savo sukurtų filmų.

Vaido Žukauskio nuotr.

Vaido Žukauskio nuotr.

„Džiaugiamės, kad į stoyklos programą įtraukėme edukacinį – simuliacinį žaidimą, mokantį vaikus ekonomikos pagrindų. Stovyklos metu, vaikai buvo skatinami aktyviai dalyvauti, lyderiauti ir bendradarbiauti. Visi programų dalyviai turėjo galimybę už savo draugišką elgesį, aktyvumą ir dalyvavimą kūrybinėse ir sportinėse užduotyse kiekvienos dienos pabaigoje gauti atlygį vietine „valiuta“ – meurais“ – teigė LDUK VDC projekto vadovė Ilona Klimaitytė.

Anot jos, už per dieną uždirbtus meurus stovyklos „parduotuvėje“ vaikai galėjo „įsigyti“ įvairių prekių – suvenyrų, žaislų, saldumynų. Tai pasirodė esanti itin motyvuojanti ugdymo priemonė, įtraukusi net ir mažiausius programos dalyvius aktyviam dalyvavimui.

Asociacijos Lietuvos demokratiško ugdymo kolegija filialas vaikų dienos centras „Navininkai“ Aukštadvaryje veiklą pradėjo 2005 metais. Vaikų dienos centrą lanko 25 vaikai, jame vykdomas intensyvus ir kryptingas socialinis pedagoginis darbas, skatinama vaikų pozityvioji socializacija, vykdomas laisvalaikio užimtumas.

Programų partneriai: Lietuvos edukologijos universitetas, Trakų rajono savivaldybės administracija, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Norfos“ labdaros ir paramos fondas, UAB leidykla „Jūsų Flintas“.