Socialinė atasakomybė užima vis svarbesnę reikšmę verslo organizacijose

Socialinė atsakomybė tampa vis svarbesnė verslo organizacijose: maisto milžinai remia maratonus, technologijų kompanijos kuria programinės įrangos atvirą kodą, bankai siūlo stipendijas. Nėra vieno teisingio kelio socialinei atsakomybei plėtoti, tačiau „Harvard Business Review“ nurodo keturias pagrindines motyvacijas: moralinę prievolę, tvarumą, galimybę veikti ir reputaciją.

Pasaulinė lyderė kompleksinių tiekimo grandinės sprendimų srityje ir Europoje pirmaujanti automobilių logistikos įmonė „GEFCO“ pristatydama savo metinę socialinės atsakomybės ataskaitą nurodė, kad per dvejus praėjusius metus 2 proc. sumažino transporto išmetamo anglies dioksido kiekį. To pasiekti pavyko optimizavus transporto srautus, patobulinus transporto priemonių parką ir skatinant multimodalinio transporto sprendimus, siūlančius kelių transportui alternatyvius maršrutus.

„<…> Organizacijos, pasirinkimai ir veiksmai daro didžiulį poveikį mūsų partneriams, darbuotojams ir aplinkai. Galime padėti formuoti teritorijas, stiprinti vietinę ekonomiką ir atnešti teigiamų permainų visame pasaulyje“, – pranešime spaudai teigė Stéphane Milhet, „GEFCO“ žmogiškųjų išteklių ir ĮSA skyriaus vykdomasis viceprezidentas.

2009 m. „GEFCO“ yra įsipareigojusi taikyti prevencines priemones žalos aplinkai atžvilgiu, skatinti aplinkai nekenksmingų technologijų vystymą, užtikrinti žmonių bei darbuotojų teisių apsaugą ir kovoti su korupcija pagal Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimą. Vykdydama veiklą 300 pasaulio šalių, „GEFCO“ užtikrina, kad jos poveikis aplinkai ir kaimynams būtų minimalus: pernai 69 proc. grupės atliekų buvo panaudota arba perdirbta, o 59 įmonės verslo linijos gavo ISO 14001 sertifikatus.

2018 m. „EcoVadis“ suteikė „GEFCO“ auksinį sertifikatą. Šis sertifikatas liudija aukštus pasiekimus keturiose „EcoVadis“ tiriamose srityse: poveikio aplinkai valdyme, žmogiškuosiuose ištekliuose, etikoje ir profesinėje veikloje bei pirkimo politikoje. 2018 m. „GEFCO“ buvo įvertinta dviem balais aukščiau nei 2016 m., kai įmonė surinko 64 iš 100 balų. Iš 30 000 „EcoVadis“ dėl ĮSA tirtų įmonių visame pasaulyje GEFCO grupė vėl atsidūrė tarp 5 proc. palankiausiai įvertintų.

Parengta pagal  „GEFCO“ informaciją